17 Nisan 2014 Perşembe | 13 Yazar 7 kategori 442 Haber

Limon Tuzunun Faydaları

Nisan 4, 2012 | Şifalı Bitkiler | aysegul

limon tuzu Limon Tuzunun Faydaları

Limon tuzu birçok meyve ve sebze de potasyum, kalsiyum tuzu olarak bulunan hafifçe mayalanmış limon suyunun kaynar durumdaki kalsiyum karbonatla işlenmesinden elde edilir.

Asitleri düzenleyici olarak birçok hazır gıdada bulunur. Birçok bisküvide E 330 kodu ile görebilirsiniz. Sağlığa zararlı değildir. Triprotik bir asittir. pka değerleri 3, 4 ve 5 tir.

Limonata ve limonlu şekerler yapımında ekşi tadı vermek için kullanılır. Reçel yapımında az miktarda limon tuzu kullanmak reçelin tadını arttırır ve küflenmesini önler.

tane limon tuzu copy 515x343 Limon Tuzunun Faydaları

Etiketler:limon tuzunun faydaları,limon tuzu faydaları,limon tuzunun zararları,limon tuzu zararları,limon tuzu zararlı mı

Doktora Sor

  1. Ben 10 yıldır gunde 1 tatlı kasıgı kadar ekmegımın arasında limon tuzu yiyorum. Çok seviyom. Bırakamıyom. Dislerimı asındırdı baska sıkıntım yok .eşım kızıyo ama bırakamıyom. Ilerde baska sıkıntı olurmuki yardmcı olun lütfen.

    Melek
    Nisan 22, 2013 at 12:33 am
    Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Limon Tuzunun Faydaları benzer konular