18 Nisan 2014 Cuma | 13 Yazar 7 kategori 442 Haber

Yumuşak Doku Zedelenmesi El Ayak Bilek

Haziran 9, 2012 | Genel Sağlık | Prof.Dr. Master

karpal tunel sendromu icin el masaji 515x345 Yumuşak Doku Zedelenmesi El Ayak Bilek

Yumuşak doku zedelenmesi özellikle el bilek ve ayaklarda sıkça karşılaştığımız darbe düşme ezilme gibi nedenlerle karşımıza çıkan oldukça ağrı verici ve geçmesi zor olan bir durumdur.Çarpmanın etkisi ile ilk darbede hissedilmeyen ağrı saatler sonra oldukça acı verici bir hale gelebilir.

Pek Yumuşak doku zedelenmesi kapsamında yapmamız gereken ilk müdahale nedir ;

Hızlı bir şekilde darbe alan kısıma buz ile soğuk kompres yapmak çok önemlidir. buz kan akışını hızlandırıp darbe alan bölgenin şişmesini engellecektir.Bu tür burkulmalarda mutlaka doktora gitmekte fayda vardır.Ezcanelerde kolaylıkla bulabileceğiniz lastikli bandaj ile darbe alan bölgeyi koruma altına alabilir.Gene ezcanelerde satılan FASTJEL isimli krem ile zedelenen bölgedeki ağrıyı en aza indirgeyebilirsiniz.

Yumuşak doku zedelenmesi oldukça sinsi bir şekilde aradan 2-3 ay geçmesine rağmen tekrar nüksedebilir tekrar tedaviye devam etmenizi gerektirebilir.tedavi süreside ağrının ve şişliğin azalmasına rağmen tedaviyi bırakmamanızı öneririz.

Etiketler:doku zedelenmesi,yumuşak doku zedelenmesi,bilek ezilmesi,doku zedelenmesi kremi,bilek zedelenmesi

Doktora Sor

 1. benim bileğimin üstüne halter düş tü 2 hafta oldu her gün üzerine buz koyuyorum sizce bu doğrumu ve ne kadar devam etmeliyim (bileğim ezik)

  alpercan
  Haziran 18, 2013 at 10:29 am
  Cevapla

 2. iki hafta önce ayagıma darbe aldım etrafı dahi morarmaya başladı taa ayak bileğine kdar yer yer morarmalar oldu ne yapmalıyım sizce

  can
  Aralık 8, 2013 at 2:10 pm
  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Yumuşak Doku Zedelenmesi El Ayak Bilek benzer konular