23 Nisan 2014 Çarşamba | 13 Yazar 7 kategori 442 Haber

Bebeklerde Masturbasyon

Ocak 16, 2012 | Bebek Sağlığı | gunay

cinsel egitim Bebeklerde Masturbasyon

Ailelerinde çoğu zaman farkettiği veya farketmediği etraftaki insanlardan ve uzmanlara danışılması zorlanılan bir konudur.Bebeklerde doğuştan var olan emme zevki,cinselliğin ilk aşamasıdır.güçlü bir şekilde emmesi annesi ile ten teması ona sıcaklık verir.Altının değiştirilmesi,cinsel organına dokanılması büyük bi haz verir genelde erkek bebeklerde daha sık,Kız bebeklerde cinsel organı gizli olduğundan dokunmakta güçlük çekerler bu sebepten dolayı kızlarda daha az görülür.Penisini çekiştirmesi,(Yastık,top,minder,çekyat kenarı gibi..)bir çok cisime cinsel organını sürmesi halinde görülür.

1-3 yaşlarda cinsel organını tanımaya elleyerek başlaması büyükleri çok kez rahatsız eder.Elleme,yapma,keseriz,kopar gibi yaklaşımlarda bulunulması yanlıştır.bu durumlar çocuklarda utanma,çekinme,sıkılma bıraktığından dolayı sakıncalıdır.Böyle durumlarda çocuğun dikkatini başka yöne çekerek onu unuturmalıyız.
Bebeklerinde,çocuklarında kendi başlarına bırakılan,canı sıkılan sevgi eksikliğinden yoksun kalanlar bu durumdan zevk ve haz aldıkları için hep yapmak isterler.

Bu konularda bize en çok yardımcı olmak için pedagoglara başvurabiliriz.

 

parmak emen bebek 515x394 Bebeklerde Masturbasyon

Etiketler:bebeklerde mastürbasyon,bebeklerde mastrübasyon,bebeklerde masturubasyon,bebeklerde mastirbasyon

Doktora Sor

  1. Merhaba.erkek bebeğim 14 aylık ,yastığa yada koltuğun kenarına sürtünmeden haz alıyor ve genital organı kalkıyor.ne yapacağımızı şaşırdık .bu böyle devam eder mi?ne yapmalıyız?

    Hilal
    Ekim 1, 2013 at 10:23 pm
    Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Bebeklerde Masturbasyon benzer konular